CEO Platformu ticareti artırma ve yatırım fırsatları için Tunus’a çıkarma yaptı

Ceo Platformu – Tüm Üst Düzey Yöneticiler Derneği (CEOP), üyeleri için itibar yönetimini destekleyen, networking ve gusto eğitim çalışmaları gerçekleştiren, basın-tanıtım çalışmalarında faal, üyelerinin etki alanını genişleten bir sivil toplum kuruluşu olma hedefiyle faaliyetlerine devam ediyor. T.C. Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan ile Biyolog ve Sinirbilim Uzmanı Sinan Canan’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, 100’e yakın üye Dernek Başkanı Haldun Pak liderliğinde bir araya geldi.

Etkinlikte söz alan Ahmet Misbah Demircan, “Tunus’la ilaç sanayisinden tarıma kadar ihracata dayalı politikalarımız sayesinde büyük bir ticari hacim öngörüyoruz. CEOP ile Tunus’la ticari ve kültürel iş birliklerini zenginleştireceğimize eminim”. dedi.

Toplumu ve idari yönetimi daha ileriye taşıyacak, sürdürülebilirliği arttıracak çalışmaları gerçekleştirme amacı olan tüm üst düzey yöneticilerin projeleri ve şahsi tecrübeleri ile içerisinde yer aldığı bir platform olmayı hedefleyen Ceo Platformu (CEOP), üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği etkinlikte, derneğin yeni döneme ait stratejilerine ait hedefler paylaşıldı.

Network toplantıları, gusto eğitimler, üyeler ve firmalarının tanıtım faaliyetleri ile üyeler arası etkileşimi geliştirmek için yepyeni bir yapılanma ile hareket eden dernek, esnek ve çevik bir idari yönetim vizyonuna sahiptir.

HEDEFTE ETKİ ALANI EN YÜKSEK STK OLMAK VAR

Etkinlikte söz alan Dernek Başkanı Haldun Pak, “Yeni dönemde, yeni başarı hikayelerine yine Ceo Platformu altında yine sizlerle imza atmaya devam edeceğiz. Ceo Platformu kurulduğu günden beri hem üyelerine hem topluma hem de ülke ekonomisine ivme kazandıran bir yapı olmak için çalışmakta. Yeni dönemde de üyelerimizin itibarını ve ortaya koyacakları faydaları toplumun her kesimi ile bir araya getirirken, basınla ilişkilerimizi de bir üst aşamaya çıkaracağız. Bölge ülkelere ziyaretlerimizi artıracak, farklı sektörler için hayata geçireceğimiz kurullarımızla etki alanı yüksek projelere imza atacağız.” dedi.

Türkiye’nin ekonomik ve sosyo-kültürel anlamda gelişimi için kamunun değerli projelerinde de bir arada olmayı hedefleyen derneğin amaçları arasında; bölge ülkeleri ziyaret ederek ekonomik güç birliği yapmak ve kamunun kıymetli projelerini iş dünyası ile buluşturmak da bulunuyor. Tunus’la olası iş birliği projelerine de odaklanılan etkinlikte T.C. Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan da söz aldı.

BÖLGE ÜLKELERLE TİCARİ İLİŞKİLERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRECEĞİZ

Demircan, “Türkiye-Tunus arasındaki ikili ticaret hacmi 2020 yılında 1,09 milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir. Ülkemiz, 2020 yılında Tunus’a 928 milyon Dolar (2019 yılında 887 milyon Dolar) ihracat gerçekleştirmiş. Tunus’la ilaç sanayisinden tarıma kadar ihracata dayalı politikalarımız sayesinde büyük bir ticari hacim öngörüyoruz. CEOP ile Tunus’la ticari ve kültürel iş birliklerini zenginleştireceğimize eminim.” dedi.

KIYMETİ BİLİNMEYEN KAVRAMLAR TOPLUMLARDAN UZAKLAŞIR

Yeni liderlik kavramı ve stratejileri konusunda açıklamalarda bulunan Biyolog ve Sinirbilim uzmanı Sinan Canan ise, “Yeni liderlik kavramının içerisinde yer alan pek çok değer bizim kadim topraklarımızın bilgelerinden edinilen öğretilerdir. Ancak kadim kavramının altının boşaltılmaması ve değerlerimize sahip çıkılması gerekmektedir. Ancak bu sayede kadimin desteği ile gelecekte bir olup, gençlerimizle ve liderlerimizle birlikte daha anlamlı bir dünya inşa edebiliriz.” dedi.

FARKLI KUŞAKLARI BULUŞTURACAK

Girişimcilik, AR-GE, teknoloji ekosistemleri, inşaat ve gayrimenkul geliştirme, hizmet ve perakende alanlarında fark yaratacak iş birlikleri geliştirmeyi hedefleyen dernek, aynı zamanda gençleri erken yaşta iş dünyası ile buluşturarak, kuşaklar arasındaki farklılıkları ortadan kaldıracak iş birlikleri ortaya koymayı da amaçlıyor. Yeni jenerasyonların hayallerini destekleyecek bir stratejiyle hareket eden dernek, kurumsal bir marka gibi hareket ederek; çevik, etki alanı güçlü projelerle, güçlü basın ilişkileri ile içinde olduğu her sektöre fayda üretme misyonuyla faaliyetlerini sürdürecek. Bu anlamda Zamansız ve Hayal Gücü Merkezi ile iş birliğine başlayan dernek, genç Ceo’lar yetiştirme konusunda da çalışmalarına başlıyor.

Tüm Üst Düzey Yöneticiler platformu hakkında:

Tüm Üst Düzey Yöneticiler Derneği ya da bilinen adıyla CEO Platformu, tüm üyelerinin yetkin ve yetkili olduğu bir yapıda bireysel tecrübeleri ve çağın tüm imkanlarını kullanarak, toplumsal faydayı amaçlayan bunu yaparken de kadimden kıdeme ilerleyen bir bakış açısı ile yenilikçi ve çözüm odaklı hareket eden yeni nesil bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek üyelerinin %37’si kadınlardan oluşmaktadır. Yeni dönem yönetimin yapısı içerisinde yönetim kurulundaki kadın oranı %85 olacaktır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x