Xiaomi Apple’a göz dağı verdi; asıl fiyat budur, gerisi soyguna girer

Xiaomi‘nin lüks tasarımı ve uydu iletişim özelliği gibi etkileyici özelliklere sahip yeni amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra Titanium Edition‘ın tamir maliyetleri açıklandı. Telefonun kendisi ne kadar etkileyici özelliklere sahip olsa da, garanti dışı bir tamir, cebinizde ciddi bir delik açabilir. Özellikle anakart değişimi için gereken maliyet dudak uçuklatıyor: 3030 Yuan, yani yaklaşık 426 dolar. Ekranın çatlaması durumunda değişim ücreti ise 1690 Yuan, yani yaklaşık 238 dolar civarında, bu da standart Xiaomi 14 Ultra’nın ekran tamir maliyetinden biraz daha fazla.

Ancak pil ve arka kamera modülleri gibi diğer bileşenlerin maliyetleri daha makul seviyelerde. Belirtilen fiyatlar sadece malzeme maliyetlerini kapsıyor ve her tamir işlemi için ek olarak 40 Yuan, yani yaklaşık 6 dolarlık standart bir işçilik ücreti ekleniyor.

Detaylara inildiğinde, diğer bileşenlerin maliyetleri şöyle: Ana kart 3030 Yuan, ekran 1690 Yuan, ultra geniş arka kamera 490 Yuan, ön kamera 60 Yuan, geniş açılı arka kamera 1000 Yuan, hoparlör 30 Yuan, pil 179 Yuan, telefoto arka kamera 180 Yuan ve arka kapak 290 Yuan olarak belirlenmiş. Tek bir tamir işleminde birden fazla parçanın değişmesi gerektiğinde ise en yüksek işçilik ücreti tek sefer alınıyor.

Xiaomi Apple’a göz dağı verdi; asıl fiyat budur, gerisi soyguna girer

Titanium Edition ekranının neden daha pahalı olduğuna dair net bir açıklama yapılmamış olsa da, bu durumun telefonun kullanılan lüks malzemelerden kaynaklandığı düşünülüyor. Standart modele kıyasla, Titanium Edition, dayanıklılığı artıran daha üstün bir “yüksek dereceli titanyum” orta çerçeve ve altı kat daha fazla aşınma direncine sahip olduğu söylenen teknolojik nano-deri bir arka kapağa sahip.

Xiaomi 14 Ultra Titanium Edition, 16GB RAM, 1TB depolama alanı ve uydu iletişim desteği sunuyor ve 8799 Yuan, yani yaklaşık 1228 dolarlık bir fiyat etiketiyle Çin’de satışa sunuldu. Bu özel sürüm, piyasaya sürülmesinden bu yana teknoloji meraklıları arasında büyük ilgi gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x