Ev içerisindeki çadırın kiralandığı Airbnb evi şaşkınlık yaratıyor

İngiltere’nin başkenti Londra’da verilen bu tuhaf Airbnb ilanında, kapalı kamp imkanı sunan bir evin içindeki çadırın 2.750 TL’ye (85 dolar) kiralanması internette yankı uyandırdı.

Hem yetersiz imkanları hem de fahiş fiyatı nedeniyle öfke yaratan ilan, hızla yayından kaldırıldı ancak sonra gecelik 3.200 TL (100 dolar) şeklinde artan bir fiyatla yeniden geri döndü.

İlk listede çadırlar “romantik” olarak tanımlanırken yeni liste biraz daha “aklı başında” olarak tanımlanıyor. Independent’a göre, kiracılar, “yeri en işlek caddeye yakın olduğu için çadırın geceleri sessiz olmadığı” konusunda uyarılıyor.

Güvenlikle ilgili olarak da misafirlerin eşyalarının korunmasına yardımcı olacak iki izleme sistemi cihaz var. Biri ön camın üstünde, diğeri arka camın üstünde yer alıyor ama çadırın içinde herhangi bir gözetleme sistemi bulunmuyor.

Reklamda ayrıca ev sahibinin yatak, nevresim ve havlu sağlayacağı ancak misafirlerin kendi kulak tıkaçlarını yanlarında getirmeleri gerektiği ve belirtilen fiyatın resimdeki üç çadırdan yalnızca biri için olduğu belirtiliyor. Ev içerisindeki banyo da misafirlere ortak kullanım şeklinde sunuluyor.

İlan hakkında yapılan değerlendirmelerde ise bir kullanıcı, “1 veya 2 gecelik konaklamayı öneriyoruz çünkü oldukça makul” derken bu deneyimden mutsuz olan bir kullanıcı da, “ortak alanlardaki tuvaletler ve lavabo temiz değil” ve “2 gece kaldım ve çok gürültüydü” şeklinde olumsuz yorumlar yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x