Yarından İtibaren Yapılacak İlk Zam Belli Oldu: Yüzde 30’ün Üzerinde Zam Geldi

Yaşı, cinsiyeti ya da ekonomik durumu fark etmeksizin Türkiye’deki herkes tarafından en çok tüketilen ürünlerin başında ekmek yer alıyor.

Bu nedenle ekmek fiyatlarına yapılacak zamlar, toplumsal olarak çok büyük bir grubu doğrudan ilgilendirmekte. Türkiye’nin birçok şehrinde ekmek fiyatlarına yapılan zamların ardından İstanbul için de kritik karar alındı.

İSTANBUL’DA EKMEK FİYATLARINDA YÜZDE 31.25 ZAM YAPILDI

İstanbul’da çok sayıda fırın, bağlı bulundukları İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından belirlenen ekmek tarifesi uygun üretim yapıyor. İTO, bugün toplanan Mayıs ayı meclis toplantısında aldığı karar ile ekmek fiyatlarında yüzde 31.25 oranında artışa gitti.

Değişiklik sonrası İstanbul’da bir ekmek fiyatı resmi olarak 10 TL’ye çıkarılmış olsa da, halihazırda çok sayıda fırın ve market aylardır ekmeği 10 liradan satmaktaydı. Bu nedenle, artış sonrası fırın ve marketlerin ekmek fiyatlarını 13 lira seviyelerine çekmesi bekleniyor.

Yapılan zamların gelecek haftalarla birlikte tüm pastane ürünlerine yansıtılması beklenirken, kurabiye, pasta ve çok sayıda unlu mamüllerinde yüzde 30’u aşan zamların geleceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x